Jsme ti, kteří projekt navrhují, projektují a staví ... 

shutterstock_1433561648.jpg

Patrové domy

Jsme ti kteří dům navrhují, projektují a staví ...

 
 

Volba typu domu není jednoduchá, už třeba proto, že jde většinou o volbu na celý život.

 

Na stavbu patrového domu nepotřebujeme oproti bungalovu tak velký pozemek. Pokud požadujeme prostorný dům s více místnostmi, případně několika koupelnami, a to vše na poměrně malém prostoru, je patrový dům ideálním řešením. Koupí mnohem menšího pozemku, který potřebujete na stavbu patrového domu, ušetříte mnohdy i stovky tisíc korun.U patrových domů je poměrně větší možnost kreativity architekta, více členitosti, výklenků, zákoutí...

 

Ti z vás, kteří mají rádi soukromí a možnost se uchýlit do bezhlučnější zóny, patrový dům náležitě ocení. Společný obytný prostor je totiž řešen prakticky vždy v přízemí a odpočinková zóna v patře. Dějiště každodenního cvrkotu rodinného života je přízemní část, kam také zvete návštěvy, na ty klidnější a soukromnější chvilky máte pak útulné patro. Patrové domy mají blíže k ideálnímu tvaru krychle nežli bungalovy a tím jsou i méně náročné na vytápění. To zase ulehčí vaší peněžence.

 

Díky schodišti nejsou úplně vhodné pro seniory. Nadšení také nebudou rodiče s malými dětmi, ovšem je dobré připomenout, že děti také brzy odrostou a schody už nebudou překážkou.Při plánování novostavby bychom měli přemýšlet o budoucím využití. Patrový dům nám bude sloužit plně třeba 25 let, ale když děti odrostou a odstěhují se , zjistíme, že jsme investovali nemalé prostředky do místností, které již nevyužijeme. Bohužel patro ve většině případů nelze samostatně oddělit, abychom ho například mohli využít jako druhý plnohodnotný byt, jak pro dospělé děti nebo třeba k pronájmu. Mnozí ale uvažují i tak, že dům na stáří přenechají svým dospělým dětem.Hledisek je mnoho, ale vždy záleží na pocitech a potřebách klienta.

 
 

Varianty domů a orientační ceny

Podívejte se na nejběžnější patrové domy a jejich orientační ceny.

Uvažujete o nového domu?

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • Vkontakte - Bílý kruh

© ekohousecz.com 2020

Všechna práva vyhrazena.
 

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • Vkontakte - Bílý kruh