Renovace domu

Časté dotazy

Připravili jsme pro Vás seznam nejčastějších dotazů, které se nám pravidelně opakují. 

Budu muset komunikovat s úřady a vyřizovat všechny potřebné dokumenty?


Ne, nemusíte. Připravíme pro vás projekt s vhodným umístěním stavby na pozemku a veškerou administrativu, jednání s úřady a ostatními dotčenými orgány zajistíme za vás.
Za jak dlouho mohu začít stavět?


To je velice individuální. Pokud máte stavební pozemek a jasnou představu, z naší strany uděláme vše, abyste mohli bydlet co nejdříve. Celková příprava na realizaci zabere cca 3 až 6 měsíců. Samotná realizace stavby pak 2 až 6 měsíců, podle zvolených technologických postupů a stavebních materiálů.
Je možné čerpat na novostavbu dotace?


V rámci projektové dokumentace na váš dům je možné zpracovat a podat i několik žádostí o dotační podporu. Tímto způsobem je možné získat část proinvestovaných prostředků zpět. Vzhledem k určitým specifikům v této oblasti vám bude navržen vhodný dotační program až po první schůzce tak, aby co nejlépe seděl vaší budoucí stavbě.
Mohu využít jen část Vašich služeb?


Samozřejmě. Můžeme vám pomoci jen s částí realizačního procesu stavby, např. když máte svůj projekt. Jestliže chceme myslet nízkonákladově, pak by naši klienti určitě měli vědět, že pokud vše řeší s jedním týmem, ušetří spoustu peněz. Náš projektový a technický tým komunikuje během projektování s realizačním týmem a díky tomu se vyvarujeme zbytečných komplikací a zrychlíme realizaci stavby. Další krásný příklad úspory je sleva 50 % na projekt, pokud budete kompletně realizovat stavbu s námi.
Vrátí se mi investice do použitých technologií?


Dle našich zkušeností víme, že technologie prodraží stavbu cca o 10 %. Návratnost investice je cca 7 let. Technologické postupy se vždy snažíme navázat na dotační programy, abyste ušetřili co nejvíce investovaných prostředků. Náš technologický tým je schopný měsíční náklady na provoz rodinného domu snížit až na 500 Kč.
Co obsahuje studie rodinného domu?


Návrh a architektonická studie domu obsahují koncepci budoucího domu, dispoziční, provozní a funkční řešení, hmotový a prostorový koncept, konstrukční principy, představy o použitých materiálech a další. Zkoumají se podmínky a charakter okolí stavby tak, aby stavba co nejpřirozeněji zapadala do svého urbanistického a architektonického prostředí.
Co obsahuje kompletní projektová dokumentace od Vás?


Existuje více druhů projektových dokumentací dle jejich podrobnosti a účelu. Rádi pro Vás zařídíme jakýkoliv stupeň projektové dokumentace. Naším hlavním projektantem je NB Projekce s.r.o.
Mohu mít vlastní projektovou dokumentaci?


Ano, i tato možnost je pro nás realizovatelná. Jen je třeba dopředu počítat s tím, že dokumentaci musíme nejprve prověřit a je možné, že budou třeba úpravy, tak abychom Vám mohli nabídnout všechny naše služby (dotace NZÚ atp.)
Co všechno zahrnuje hrubá stavba?


Přesná definice hrubé stavby neexistuje. Někdo hrubou stavbu definuje jako stav, kdy je konstrukce staticky stabilní a dokáže čelit povětrnostním podmínkám. Pro většinu našich klientů realizujeme “hrubou stavbu”, která je kromě interiérů, kuchyně a výplní otvorů (okna a dveře v obvodových konstrukcích) v podstatě kompletní. Individuálně pracujeme s různými variantami.
Co zahrnuje stavba na klíč?


Stavba na klíč je zjednodušeně proces, kdy zajistíme vše od projektu až k předání klíčů. Veškeré procesy vyřídíme za Vás a Vám potom opravdu předáváme kompletní dílo, v podstatě se rovnou stěhujete.
Jak bude dům zateplen? Je v ceně energetický štítek?


Dům bude zateplen tak, aby vyhověl nejnáročnějším požadavkům, které jsou vyžadovány od pasivního domu. “Energetický štítek“ (správně Průkaz energetické náročnosti budovy) je samozřejmě součást projektové dokumentace.
Je možné dopředu říci, kolik budou stát měsíční provozní náklady?


Ano. V rámci návrhu tepelné izolace, vzduchotechniky a systému vytápění jsme dopředu schopni velice přesně odhadnout, jakou můžete mít spotřebu energií, tedy i jaké budou vaše pravidelné výdaje na energie. Reálná spotřeba se poté odvíjí od toho, zda dům využíváte tak, jak byl navržen. Jaké by se měly dodržovat zásady při bydlení v pasivním domě, aby správně fungoval, vám ochotně poradí naši specialisté.
Z jakého stavebního materiálu si mám postavit dům?


Během konzultace vám vysvětlíme výhody a nevýhody jednotlivých stavebních materiálů a stavebních postupů. Je jen na vás, co si zvolíte. Máme zkušenosti s širokou škálou stavebních materiálů a pracovních postupů. Vaše budoucí bydlení by mělo vyhovovat především vám. My jsme tu proto, abychom vám vše vysvětlili a pomohli zrealizovat.
Mohu mít vlastní stavební dozor?


JIstě, bez problémů. Budete tak mít dvojí kontrolu. Časem určitě zjistíte, že nám můžete plně důvěřovat a další stavební dozor není třeba.